Historie

Hotel Ambassador Zlatá Husa je umístěný v srdci Prahy, na Václavském náměstí kde se vždy psaly a píší dějiny, hotel byl svědkem mnoha historických a pro národ významných událostí.  Svým secesním stylem je chloubou náměstí. Původně se jednano o dva rozdílné hotely, dostavěné kolem roku 1920.  V roce 1964 se oba hotely propojily a jejich honosná historie pokračuje jako hotel Ambassador Zlatá Husa.

Historie hotelu Ambassador je poměrně běžná, zato však historie hotelu Zlatá Husa je lehce humorná.

Majitelkou byla velice bohatá vdova, která měla mladou, ale velice ošklivou dceru. Dcera měla již věk na vdávání, ale i přes její veliký majetek stále zůstávala svobodná. Nikdy se neprovdala a v Praze byla známa pod přezdívkou "Zlatá Husa".

To krátce z historie, neopakovatelný historický ráz typický pro Prahu počátku století si hotel zachoval až dodnes. Stylový interiér hotelové haly, atraktivní prostředí Francouzské restaurace a kongresového sálu Ambassador stejně jako prostorné pokoje vybavené dochovaným slohovým nábytkem se snaží udržet tradici staré Prahy a svým hostům přiblížit atmosféru doby secese.

Hotel Ambassador Zlatá Husa se nachází v památkové rezervaci hl. města Prahy,  která je od roku 1993 prohlášena za památku světového kulturního dědictví UNESCO.

Speciální nabídky

Ukázat všechny nabídky
Ambassador Zlata Husa | Prague 1 | Konference

Konference

Veškeré konferenční prostory mají k dispozici Wi-Fi připojení zdarma, jsou klimatizovány a vybaveny nejnovějším technickým zařízením k maximální spokojenosti našich klientů
Ambassador Zlata Husa | Prague 1 | Thai & Wellness Club

Thai & Wellness Club

Thajské masáže, širokou řadu relaxačních a wellness terapií zahrnující i kosmetické zábaly a mnoho dalších tradičních terapií v Praze

Sledujte nás